new-tariff  
Нормативні документи

Норми споживання води

Розрахункові норми водоспоживання на одну особу:

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 05.02.2019 р. № 142 - Завантажити

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.10.2015 р. № 1138 - Завантажити

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 26.10.2010 р. №1799 - Завантажити

Субсидія для відшкодування витрат на оплату послуг із водопостачання та водовідведення

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, у яких розмір плати за ЖКП у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу).

Сім'ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу. Сім'ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян –10 % середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I та II групи, сплачують за послуги 10% їхнього середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір доходу на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутись в управління праці та соціального захисту населення МВК.

Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги перерахунок чинних субсидій проводиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів.

Призначення субсидій при наявності індивідуальних засобів обліку води (лічильників)

Якщо обсяг витрачання води вимірюється засобами обліку, то розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від установлених норм споживання. При цьому фактичне споживання послуг визначається за термін дії попередньої субсидії, а в разі першого звернення – за попередній термін, що дорівнює терміну, на який призначається субсидія.

Отримувач субсидії зобов'язаний щомісячно повідомляти КП "Черкасиводоканал" про обсяги отриманих послуг, тобто передавати показники лічильників води (зазначити в платіжці, передати по телефону 32-11-77, 37-72-04 або через офіційний сайт Водоканалу)

Відповідальність за порушення термінів оплати за послуги із водопостачання та водовідведення

З 01.05.2019 року вступив в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги», яким передбачено нарахування пені за кожний день прострочення оплати за отримані комунальні послуги ( ч.1. ст. 26). Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем), якщо договором не встановлено інший термін.

 Окрім нарахування пені, новий Закон дозволяє комунальним підприємствам обмежити споживачам-боржникам надання послуг або взагалі в них відмовити.( ч.4 ст. 26).

При цьому сума боргу значення не має. КП « Черкасиводоканал» закликає споживачів своєчасно оплачувати комунальні послуги.

Пільги на оплату послуг із водопостачання та водовідведення

Система пільг з оплати житлово-комунальних послуг в Україні становлять:

1. Пільги, що їх отримують громадяни відповідно до свого соціального статусу (ветерани війни, реабілітовані особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші).

2. Пільги, що надаються деяким категоріям працівників за професійною ознакою (працівникам міліції та пожежної охорони, суддям, військовослужбовцям, прокурорам та іншим)

Більш детальну інформацію про категорії пільговиків можна отримати в районному управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

Для врахування пільги Вам необхідно подати до служби обліку реалізації води і стоків КП "Черкасиводоканал" такі документи:

1. Довідка про склад сім'ї (видається СУБом, ОСББ) або будинкова книга (для жителів приватного сектора)

2. Пільгове посвідчення (копія, оригінал пред'явити обов'язково)

3. Паспорт, ідентифікаційний код (копія, оригінал пред'явити обов'язково)

4. Заява (скачати зразок заяви).

Звертаємо Вашу увагу, що перед тим, як подавати документи до служби обліку реалізації води і стоків Водоканалу для врахування пільги, споживач обов'язково повинен звернутися в районне управління праці та соціального захисту населення для реєстрації в Єдиному реєстрі осіб, які мають право на пільгу. Також обов'язково потрібно зареєструвати в Єдиному реєстрі всі зміни по кількості пільговиків, якщо змінився статус пільг або місце проживання пільговика.

Пільгова оплата здійснюється з дня подання споживачем заяви.


Нормативні документи: