new-tariff  
ЧЕРКАСИВОДОКАНАЛ

Порядок укладання договорів

Про необхідність прийняття співвласниками будинку рішення про модель організації договірних відносин

     КП «Черкасиводоканал» інформує, що відповідно до ст.12 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, який вступив у силу 01.05.2019, та п.6 “Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 № 690 надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

    Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України. Такі договори затверджено окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

     Згідно з п.4 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про житлово-комунальні послуги” не пізніше, як протягом одного року з дня введення в дію цього Закону (тобто не пізніше 1 травня 2020 року) співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з частиною першою ст.14 цього Закону, а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

     Відповідно до пунктів 1 і 2 частини першої ст. 4 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” Кабінетом Міністрів України постановою від 05.07.2019 № 690 затверджено:

- Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

- типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем);

- типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем);

- типовий договір з індивідуальним споживачем у будівлі, приміщення якої є самостійними об'єктами нерухомого майна, про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

- типовий договір з колективним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

- типовий колективний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;

     Прийняття рішень співвласників багатоквартирного будинку про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг здійснюється відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким передбачено, що такі рішення мають прийматися на зборах співвласників. Рішення вважається прийнятим зборами співвласників, якщо за нього проголосували власники квартир та нежитлових приміщень, площа яких разом перевищує 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Для укладання будь-якої моделі договірних відносин необхідно надати КП «Черкасиводоканал» копію рішення загальних зборів щодо обраного варіанту оформлення договору. 

    Вибір співвласниками багатоквартирного будинку моделі організації договірних відносин та укладення відповідного договору із виконавцем комунальної послуги безпосередньо впливає на структуру платіжки споживача.

     Враховуючи вищевикладене, підприємство наголошує на необхідності прийняття співвласниками багатоквартирного житлового будинку рішення визначившись з моделлю організації договірних відносин з КП “Черкасиводоканал” Черкаської міської ради як виконавцем комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення.

     Якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не оберуть одну з моделей організації договірних відносин між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником будинку після 1 травня 2020 року буде укладено індивідуальний договір про надання комунальної послуги з урахуванням особливостей, визначених частиною сьомою ст. 14 Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Споживач, який має намір укласти з КП «Черкасиводоканал» договір на послуги з водопостачання та водовідведення, оформляє та подає первинний пакет документівдо служби СОРВіС КП «Черкасиводоканал»: вул. Г. Сагайдачного,12понеділок-четверг з 8:00 до 17:00, п`ятниця з 8:00 до 16:00, обідня перерва з 12:00 до 12:48

Для багатоквартирних будинків

Норми споживання води

Розрахункові норми водоспоживання на одну особу:

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 05.02.2019 р. № 142 - Завантажити

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 20.10.2015 р. № 1138 - Завантажити

Рішенням виконавчого комітету Черкаської міської ради від 26.10.2010 р. №1799 - Завантажити

Субсидія для відшкодування витрат на оплату послуг із водопостачання та водовідведення

Право на призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг мають сім'ї, у яких розмір плати за ЖКП у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу (10 чи 15% середньомісячного сукупного доходу).

Сім'ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за житлово-комунальні послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 % середньомісячного сукупного доходу. Сім'ї пенсіонерів та інших непрацездатних громадян –10 % середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди I та II групи, сплачують за послуги 10% їхнього середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір доходу на одну особу не перевищує 50 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць.

Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутись в управління праці та соціального захисту населення МВК.

Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви. Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців.

У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги перерахунок чинних субсидій проводиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів.

Призначення субсидій при наявності індивідуальних засобів обліку води (лічильників)

Якщо обсяг витрачання води вимірюється засобами обліку, то розмір субсидії для відшкодування їх оплати розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від установлених норм споживання. При цьому фактичне споживання послуг визначається за термін дії попередньої субсидії, а в разі першого звернення – за попередній термін, що дорівнює терміну, на який призначається субсидія.

Отримувач субсидії зобов'язаний щомісячно повідомляти КП "Черкасиводоканал" про обсяги отриманих послуг, тобто передавати показники лічильників води (зазначити в платіжці, передати по телефону 32-11-77, 37-72-04 або через офіційний сайт Водоканалу)

Відповідальність за порушення термінів оплати за послуги із водопостачання та водовідведення

З 01.05.2019 року вступив в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги», яким передбачено нарахування пені за кожний день прострочення оплати за отримані комунальні послуги ( ч.1. ст. 26). Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем), якщо договором не встановлено інший термін.

 Окрім нарахування пені, новий Закон дозволяє комунальним підприємствам обмежити споживачам-боржникам надання послуг або взагалі в них відмовити.( ч.4 ст. 26).

При цьому сума боргу значення не має. КП « Черкасиводоканал» закликає споживачів своєчасно оплачувати комунальні послуги.

Пільги на оплату послуг із водопостачання та водовідведення

Система пільг з оплати житлово-комунальних послуг в Україні становлять:

1. Пільги, що їх отримують громадяни відповідно до свого соціального статусу (ветерани війни, реабілітовані особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інші).

2. Пільги, що надаються деяким категоріям працівників за професійною ознакою (працівникам міліції та пожежної охорони, суддям, військовослужбовцям, прокурорам та іншим)

Більш детальну інформацію про категорії пільговиків можна отримати в районному управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

Для врахування пільги Вам необхідно подати до служби обліку реалізації води і стоків КП "Черкасиводоканал" такі документи:

1. Довідка про склад сім'ї (видається СУБом, ОСББ) або будинкова книга (для жителів приватного сектора)

2. Пільгове посвідчення (копія, оригінал пред'явити обов'язково)

3. Паспорт, ідентифікаційний код (копія, оригінал пред'явити обов'язково)

4. Заява (скачати зразок заяви).

Звертаємо Вашу увагу, що перед тим, як подавати документи до служби обліку реалізації води і стоків Водоканалу для врахування пільги, споживач обов'язково повинен звернутися в районне управління праці та соціального захисту населення для реєстрації в Єдиному реєстрі осіб, які мають право на пільгу. Також обов'язково потрібно зареєструвати в Єдиному реєстрі всі зміни по кількості пільговиків, якщо змінився статус пільг або місце проживання пільговика.

Пільгова оплата здійснюється з дня подання споживачем заяви.