new-tariff  

Каналізаційні мережі без сміття – мабуть, мрія працівників будь-якого водоканалу

20200128 102403  копияЩотижня працівники Черкасиводоканалу ліквідовують понад 50 засмічень на мережах водовідведення, промиваючи під значним тиском тисячі метрів трубопроводів. Причиною цьому, у більшості випадків, є порушення споживачами правил користування каналізацією.

 На жаль, мешканці міста часто використовують унітаз як смітник. Харчові та побутові відходи, які потрапляють в каналізацію можуть зупинити роботу як і внутрішньобудинкових систем, так і роботу мереж водовідведення. Слюсарі витрачають чимало часу на усунення засмічень каналізації у житлових масивах. Нерідко доводиться працівникам спускатися у вузький каналізаційний колодязь та збирати сміття руками. Робота не з приємних.

Інколи виникають настільки серйозні закупорювання, що усунути їх можливо лише за допомогою спецтехніки або заміни ділянки мережі.

Просимо поважати нелегку працю наших слюсарів та пам`ятати, що міська каналізаційна система не розрахована на утилізацію сміття, і викидати в неї тверді побутові відходи категорично заборонено. Через неправильне користування каналізацією швидше зношуються труби водовідведення, частіше виникають пориви на мережах, збільшується вірогідність витоків стоків, а це завдає екологічної шкоди навколишньому середовищу. Крім того, сміття, яке потрапляє до Головних каналізаційних насосних станцій, значно ускладнює роботу обладнання та персоналу.

Що не можна викидати у каналізацію:

- залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь;

- медичні маски, засоби особистої гігієни, підгузки;

- чайну та кавову заварку;

- ганчірки, мочалки, губки для миття посуду;

- поліетиленові пакети;

- жувальні гумки, зубну нитку, пластир;

- використаний наповнювач від котячого туалету;

- мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків;

- предмети з пластику, скла, металу;

- будівельне сміття тощо.

Новини КП Черкасиводоканал