new-tariff  

Незважаючи на підвищення тарифів на питну воду та водовідведення, вони залишаться одними з найнижчих в Україні

1vodaНаціональною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийнято постанову №283 від 04.02.2020 р. «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року № 1141» щодо встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для КП «Черкасиводоканал» на 2020 рік.

Загальне зростання вартості послуг становить 34,4%.

Зазначена постанова набрала чинності 5 лютого, наступного за днем її оприлюднення на офіційному веб-сайті НКРЕКП.

Нормативним документом затверджено наступний рівень тарифів:

- централізоване водопостачання – 12,624 грн./м3 з ПДВ;

- централізоване водовідведення10,104 грн./м3 з ПДВ.

Таке підвищення обґрунтоване зростанням вартості основних складових тарифів, що призвело до невідповідності діючих тарифів фактичним витратам підприємства. Зокрема, вартість підкачки води сторонніми організаціями, очищення стічних вод ПАТ «Азот», мінімальної заробітної плати, мінімального прожиткового мінімуму, вартості електричної енергії, реагентів, паливно-мастильних та інших матеріальних ресурсів.

1kk

Незважаючи на підвищення, тарифи на питну воду та водовідведення для черкащан залишаться одними з найнижчих в Україні.

2kk

Відповідно до чинного законодавства КП «Черкасиводоканал» щороку до 1 червня подає розрахунки тарифів на наступний рік. Нацрегулятор повинен вчасно їх переглянути та затвердити терміном дії на 1 рік. Але через недосконалу процедуру тарифоутворення та постійні затримки в перегляді вартості послуг підприємство протягом тривалого часу несло збитки, що призводило до утворення заборгованості по електроенергії, кредитним зобов’язанням та перед постачальниками матеріальних ресурсів. Систематичне недофінансування не раз загрожувало безперебійному водопостачанню. Для уникнення надзвичайної ситуації у місті підприємство вимушене було неодноразово звертатися до міської влади для отримання фінансової допомоги.

Нацкомісія вперше за чотири роки затвердила тарифи для водоканалів України, в тому числі і для КП “Черкасиводоканал» з урахуванням фактичних витрат всіх складових тарифів. Вчасне коригування вартості послуг забезпечить надійне та якісне водопостачання та водовідведення.

Новини КП Черкасиводоканал