new-tariff  

Встановіть лічильник – заощаджуйте власні кошти

c01015b8b2e3e93a278150b8173f334cВідповідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» всі житлові та нежитлові будівлі повині бути оснащенні вузлами комерційного обліку води. Лічильники встановлюються лише на межі балансової належності, тобто у місці підключення до централізованої системи водопостачання. Для будівель приватного сектору – це колодязь.

Відтак, на виконання зазначеного закону, власникам приватного сектору необхідно встановити вузол комерційного обліку води в місці підключення до централізованої мережі водопостачання (у колодязі). Здійснити це необхідно до 1 лютого 2020 року.

У разі, якщо власник приватного сектору не встановить засіб обліку води самостійно у визначений термін, роботи по монтажу водоміра виконає КП «Черкасиводоканал».

Законодавством передбачено, що роботи по монтажу вузлів комерційного обліку здійснюються за рахунок абонентів, адже лічильник – власність споживача.

Орієнтовна вартість виконання робіт підприємством – 22 000 грн. В суму входить: будівництво оглядового колодязя (у разі його відсутності) та встановлення водомірного вузла (вентиль, лічильник з можливістю дистанційного зняття показників та інше).

Відшкодування витрат підприємства буде здійснюватися шляхом внесків, які розрахують для кожної будівлі індивідуально з розстрочкою на 5 років, що буде відображено у квитанції на оплату послуг абонента.

Переваги встановлення лічильників в тому, що абоненти сплачуватимуть кошти лише за фактично спожиті послуги, тобто лише за те, що ними було використано, а не за «міфічні» кубометри води. Це дозволить не лише об’єктивно здійснювати розрахунок послуг, а й розпочати ефективний процес досягнення економії в умовах постійного зростання цін на енергоресурси.

Новини КП Черкасиводоканал