new-tariff  

Скажемо фосфатам стоп!

 DSC0606Фахівці КП «Черкасиводоканал» долучилися до тижневої Всеукраїнської акції «Стоп фосфати», яка стартувала 22 листопада в Києві. Розпочалася вона з круглого столу, що об`єднав науковців, державних службовців, екологів, громадських діячів та фахівців водоканалів однією метою – привернути увагу до екологічних проблем, пов`язаних з використанням фосфатовмісних мийних засобів та знайти шляхи їх вирішення.

Головною причиною забруднення води фосфатами є використання населенням великої кількості фосфатовмісних мийних засобів. Проблемою також є несанкціоновані скиди стічних вод, зокрема від автомийок, що зливають стоки без попередньої очистки безпосередньо у дощову каналізацію. Все це потрапляє у наші річки, з яких потім ми і забираємо воду для перетворення її на питну, адже 80% українців користуються водою з поверхневих джерел.

Проблему можна вирішити шляхом вдосконалення очисних споруд, але це вимагає великої кількості коштів. А от заборона фосфатовмісних мийних засобів на законодавчому рівні не потребує жодних вкладень з бюджету, тому незрозуміло, чому це питання не знаходить вирішення на рівні уряду. Знадобиться лише короткий перехідний період – приблизно півроку – і ми зможемо відмовитись від шкідливої побутової хімії, що швидко та помітно оздоровить річки України.

Тільки разом ми можемо захистити наші водойми, відмовившись від звичайних мийних засобів на користь тих, що не містять у складі фосфатів і фосфонатів. Для цього треба почати читати етикетки!

#стопфосфати

 DSC0558

 DSC0567

 DSC0568

 DSC0569

 DSC0576

 DSC0583

 DSC0599

 DSC0609

Новини КП Черкасиводоканал