new-tariff  

Водоканал до повені підготовлений

Берег Дніпра поблизу СокирноКомунальне підприємство «Черкасиводоканал» проводить планову підготовку до можливої повені з метою забезпечення безперебійного водопостачання та підтримання високої якості питної води.

Зазвичай, брудна тала вода, потрапляючи в Дніпро, погіршує якість вихідної річкової води в місці водозабору на Дніпровській водоочисній станції, що в Сокирно.

Нині на об'єктах проводяться планові заходи. Зважаючи на можливість повені, для знезараження та очищення води закуплено необхідну кількість реагентів — коагулянтів, флокулянтів, хлору.

 

- На випадок непередбачуваних ситуацій, які можуть позначитися на якості питної води, ми придбали коагулянти серії РАХ (Польша), коагулянти серії PRO-Aqua-18 (виробництва «Пологівський завод «Коагулянт», Україна), - говорить головний технолог підприємства Олександр Гончаренко. - Також використовуємо флокулянти Optifloc та активоване вугілля.

У березні-квітні лабораторія КП «Черкасиводоканал» посилює дослідження за певними «індикаторними» показниками. Зокрема, проводяться дослідження за показниками загального заліза, каламутності та кольоровості, мікробіологічні дослідження. За словами Тетяни Проценко, начальника лабораторії КП «Черкасиводоканал», кількість досліджень зростає у 2-3 рази. Так, якщо у «спокійний» період за рядом показників проводиться 2 аналізи на добу, то у період можливого паводку — 5-6 досліджень щодоби. Також дослідним шляхом за допомогою сучасного моделюючого обладнання контролюється дозування реагентів. Такий контроль дозволяє відстежувати і оперативно корегувати технологічний процес підготовки питної води для збереження її якості.

Новини КП Черкасиводоканал