new-tariff  

Нові тарифи на воду

З 1 лютого цього року для жителів Черкас встановили нові тарифи на водопостачання та водовідведення. Нині за послуги водопостачання черкасці сплачуватимуть 2,27 грн за кубічний метр (з урахуванням ПДВ), а за водовідведення — 1,60 грн за метр кубічний. У середньому ж ці послуги подорожчали на 5,7 %. тобто найменше з усіх комунальних послуг.

Варто зазначити, що затверджені тарифи покривають лише підвищення складової витрат на електроенергію, не враховуючи інших складників. Зокрема, витрати на мінімальну заробітну плату в тарифі закладені на рівні всього 605 грн, хоча мінімальна зарплата, встановлена на 2011 рік, складає 941 грн. Не враховано те, що комунальне підприємство за тонну хлору, який використовується для знезараження води, а, отже, підтримання її якості, сплачує 5 760 грн, а в тарифі ціна закладена на рівні 3 180 грн. за тонну. Ціна на інші продукти і послуги, які визначають вартість тарифу, також не відповідає ринковим показникам. Так, на коагулянт в тарифі закладено ціну 3 620 грн. за тонну, а фактично підприємство сплачує 4 950 грн/тонну; на флокулянт Optifloc PWG 110 закладено 39 210 грн. за тонну, фактично сплачується 55 703 грн/тонну. На очищення стічних вод закладено 487 грн за тисячу кубічних метрів, хоча «Черкасиводоканал» сплачує за це 636 грн.

- Тариф покриватиме витрати підприємства, якщо його сьогодні збільшити приблизно на 40 %, - стверджує Світлана Лісковець, заступник директора КП «Черкасиводоканал». - І це враховуючи ціни, які є на ринку зараз. А що буде завтра з ринком та інфляційними процесами на ньому — невідомо. Про політику приведення комунальних тарифів у відповідність із ринковими цінами нині оголосив уряд. З цією метою прийнято рішення про поетапну зміну тарифів протягом 2011 року.

Нагадаємо, що державним регулятором щодо встановлення тарифів на комунальні послуги для підприємств природних монополій, до яких належить і «Черкасиводоканал», є Національна комісія з регулювання ринку комунальних послуг України. Оскільки ще відбувається процес формування цієї комісії, її функції, зокрема регулювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, виконує Національна комісія регулювання електроенергетики України.