new-tariff  

Викрадені кришки люків - нажива злодіям, небезпека містянам, збитки Водоканалу.

Поцуплені кришки люків - небезпека для перехожихЗ початку року з оглядових колодязів мереж Черкаського водоканалу викрали 74 кришки люків, а збитки склали більше 66 тис.грн. Проблема загострилася із того часу, як метал на ринку подорожчав. І хоча приймати на брухт кришки люків - такий же злочин, як і красти їх, у деяких пунктах прийому металобрухту не гребуть і таким видом заробітку. Водоканалівці щомісяця фіксують кілька, а то і десятки повідомлень про викрадені кришки люків.

- Жителі міста повідомляють нас про те, що у них біля будинку відкритий люк, - розповідає Віктор Давидович, начальник диспетчерської служби КП "Черкасиводоканал". - Про подібні факти також повідомляють оперативну службу міста 1505.

Водоканалівці накривають люк залізобетонною кришкоюБригада підприємства відразу виїжджає та огороджує небезпечне місце, проводить заміри, і вже до кінця дня встановлює кришку.

- На зелених зонах ми накриваємо люки не чавунними, а залізобетонними кришками, які виготовляють наші спеціалісти, - зазначає директор Водоканалу Сергій Овчаренко. - Такі кришки не цікавлять злодіїв, тому гарантують їхню довгу службу, а, отже, і безпеку громадян.

За словами Віктора Давидовича, про усі факти викрадення кришок відразу ж повідомляють міліцію. Так, з початку року проти злодіїв, які попалися на "гарячому", порушено 3 кримінальні справи.

- Прикро, що заради невеликої наживи викрадачі кришок піддають життя людей небезпеці, - каже Сергій Овчаренко. - Хоча ми оперативно реагуємо на повідомлення черкасців і накриваємо люки в той же день, коли отримуємо інформацію, але ж це не гарантує безпеки перехожих до моменту приїзду нашої бригади.

Окрім небезпеки для людей мисливці за металом завдають значних збитків і Водоканалу, адже на відновлення однієї кришки необхідно близько тисячі гривень. Лише за минулий рік злодії поцупили 100 кришок та 11 люків, а на їхнє відновлення підприємство витратило майже 110 тис.грн. Сергій Овчаренко говорить, що ці кошти могли б використовуватися раціональніше - на поточну роботу, а не на подібні незаплановані заходи.

Водоканалівці закликають черкасців бути уважними і про кожен випадок повідомляти диспетчерську службу підприємства (тел.37-35-33) або оперативну службу міста (тел.1505; 050-464-60-60).