new-tariff  

“Тариф на воду має бути рентабельним”, - Сергій Овчаренко

Тариф на воду має бути рентабельнимЧеркаський водоканал направив до Національної комісії регулювання електроенергетики (НКРЕ) розрахунок нових тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення.

- На сьогодні чинний тариф є нерентабельним, оскільки не відшкодовує витрати підприємства на надання послуг населенню, - коментує Сергій Овчаренко, директор КП "Черкасиводоканал". - Ми не можемо й надалі працювати у збиток та нарощувати борги. Єдиний вихід — підвищення плати за воду, оскільки якістю послуги ми у жодному випадку не поступимося.

Так, тільки за травень підприємство через занизький тариф отримало збиток більше ніж на 500 тис.грн.

Тепер рішення щодо зростання тарифу має прийняти НКРЕ, яка до закінчення формування Національної комісії з регулювання ринку комунальних послуг, є державним регулятором щодо встановлення тарифів на комунальні послуги.

Нагадаємо, що востаннє тариф переглядався у лютому. Тоді він зріс лише на 5,7%, що є найменшим підвищенням на ринку ЖКП. Затверджений тариф покривав лише підвищення складової витрат на електроенергію — закладалася ціна на енерноносії за грудень 2010 року, а на сьогодні вони вже подорожчали на 22 % - до 1,003 грн/кВт. Не було враховано підвищення вартості інших складових тарифу, зокрема мінімальної заробітної плати, ціни на коагулянт, флокулянт та хлор, які забезпечують високу якість води.

До теми

Національну комісію регулювання ринку комунальних послуг указом від 8 липня створив Президент України. Віктор Янукович доручив комісії встановлювати тарифи на комунальні послуги згідно із порядком їх формування, які затверджені Національною комісією регулювання електроенергетики. Кабінету Міністрів доручено протягом місяця розробити проект положення про Нацкомісію для забезпечення її діяльності. Поки ж фунції Нацкомісії регулювання ринку комунальних послуг виконує Національна комісія регулювання електроенергетики.